"Tutaj dowiesz się 'Jak rozliczyć PIT programem komputerowym"!" Rozlicz PIT programem - to nigdy jeszcze nie było tak proste!

Czy mogę skorzystać w PIT 2014 z ulgi na dziecko, które dostało pojedyncze stypendium?

  • Ulga na dziecko należy to tych preferencji, z których jako podatnicy korzystamy najczęściej. Są jednak pewne warunki, limity i ograniczenia – dla chcących z tej ulgi skorzystać. Warto zatem dowiedzieć się, czy w sytuacji, kiedy twoja pociecha dostała jednorazowe stypendium – ty nie możesz już skorzystać z tej ulgi w swym rozliczeniu PIT 2014.
  • Z odliczenia tego w swojej deklaracji pit 2014 nie mogą korzystać ci podatnicy, których dzieci prowadzą działalność gospodarczą opodatkowaną przy zastosowaniu 19% stawki podatkowej lub na zasadach ryczałtu. Zasada ta nie dotyczy dzieci osiągających przychody tylko z tytułu umowy najmu, podnajmu, dzierżawy, jeżeli umowy te nie są zawierane w ramach prowadzonej pozarolniczej działalności gospodarczej.
  • Jeśli zatem twoje dziecko jest pełnoletnie i otrzymało stypendium w kwocie wyższej niż 3089 zł, to nie możesz skorzystać z ulgi na dziecko.
zdjęcie dzieci

Najważniejszy jest jednak fakt, że ten kwotowy limit dochodów nie odnosi się do dzieci małoletnich, czyli tych, które nie ukończyły 18 lat, a także pełnoletnich dzieci niepełnosprawnych, które objęte są ulgą, jeśli otrzymywały one rentę socjalną, zasiłek lub dodatek pielęgnacyjny. Podobnie otrzymane przez pełnoletnie dzieci stypendia (np. naukowe, socjalne), alimenty, zasiłki, nagrody w konkursach, które zwolnione są z opodatkowania (czyli nie przekraczają 3089 zł), nie mają wpływu na prawo rodziców do korzystania z ulgi na dziecko w deklaracji pit 2012.

Do rozliczenia się z fiskusem i poprawnego skorzystania z ulgi na dziecko polecamy Program Pity 2014, który usprawnia cały proces wypełniania druków. Aplikacja posiada szereg udogodnień – od naprawdę przejrzystego interfejsu, poprzez możliwość wysłania deklaracji przez Internet. Ponadto program pity 2014 jest darmowy i oferuje tylko najaktualniejsze wzory na rozliczenia PITy 2014.

Tagi wpisu o uldze dla dziecka w pit

kobieta na zdjęciu
"Rozliczyłam ulgę na dziecko w PIT - skorzystałam z darmowego programu do rozliczeń PIT"

"To było proste a myślałam, że nie dam sobie rady z programem komputerowym."

Tagi: ulga na dziecko w rozliczeniu PIT 2014, warunki korzystania z ulgi na dziecko w deklaracji pit 2014, ulga na dziecko przy jednorazowym stypendium w Programie Pity 2014, stypendium dziecka a ulga w rozliczeniu PIT 2014, kiedy nie mogę korzystać z ulgi na dziecko w deklaracji pit 2014, jednorazowe stypendium a ulga na dziecko w Programie Pity 2014, rozliczenie PIT 2014, Program Pity 2014, deklaracja pit 2014

Polityka Prywatności